Kollarınızı İncelten 8 Besin Maddesi

0

Kollarınızı Forma Sokmak ve Kollarınızın Sıkı Görünmesini İster misiniz?

Evet, dürüstçe konuşmak ister misiniz? Hiç çevrenize aldırmadan durup kollarınızı kontrol ettiniz mi? O dalgalı küçük şişko çuvallar özgüveninizi zedeleyebilir ve saklamaya çalışsanız bile açığa çıkıyorlar bir şekilde!

Pazılarınız göbek yağınız kadar inatçıdır ve yoğun antrenman ve egzersizle forma girecektir. Narin kollarınıza hangi yiyeceklerin iyi geleceğinizi ve kollarınızı ince ve esnek tutmak için hangi yiyeceklerin size iyi geleceğini öğrenmek için bu listeyi gözden geçirmekte fayda var.

1. kırmızı Et

Kırmızı et yemek kilo almanıza ve kas yapmanıza yardımcı olabilir. Biftek, kreatin, lösin kas kütlesini artıran besinler içerir.1). Protein vücudunuzun yağlanmasına ve iyi bir fiziği korumasına yardımcı olur. Her gün kırmızı et yemek, vücudunuzda özellikle karnınızda ve kollarınızda aşırı yağ depolamasına neden olarak size kilo aldırır. Kırmızı etin iyi niteliklerini korumak için düzenli egzersiz ve antrenman yapmanız gerekir.

2. Rafine Un

Beyaz ekmek gibi rafine unlar ilave şeker içerir ve yüksek glisemik indekse sahiptir.2). Beyaz ekmek yemek obezite ve kilo alma riskini %40 artırır (üç). Beyaz ekmek yemenin açlığa uzun süre dayanabileceğine dair bir efsane de var. Açlığınızı uyarır ve daha fazla yemenizi sağlar. Ne kadar rafine karbonhidrat yerseniz, kollarınızda ve midenizde o kadar fazla yağ birikir.

3. Tereyağı

Bir yemek kaşığı tereyağından örnekle (4). Çok fazla tereyağı kalori biriktirir. Kollarınızda ve midenizde yağ birikmesine neden olur. Birçok faydası vardır, ancak aktif bir yaşam tarzınız yoksa fazladan tereyağı tüketmemek iyi bir fikirdir.

Kolları inceltmek
Kolları inceltmek

4. Şekerleme

Abur cuburların diğerlerinden farklı olarak kilo almanıza neden olması şaşırtıcı değildir. Bu bilgiyi az çok herkes bilir ve can sıkıntımızı gidermek için ne yazık ki onları yiyoruz. Ancak aşırı şeker içerirler ve sağlıksız yağlardan yapılırlar. Ayrıca kalp hastalıklarını, şeker hastalığını kötüleştirir ve koltuk altlarında yağ birikmesine neden olurlar.

5. Soda

Gazoz bağımlılığınız varsa, bu alışkanlığı bırakmanız için birçok neden var. Gazlı içecekler çok fazla kalori içerir. Bu kabaca bir bardak suya 7 yemek kaşığı şeker atarak içmeye eşdeğerdir. Kalorisi yüksektir,. Ayrıca bununla da kalmayıp sizleri acıktırır da.

6. Alkol

Alkol vücudun yağ yakmasını engelleyen özelliklere sahiptir. Bu tok olduğunuzda bile sizi acıktıracaktır. Ne kadar çok içerseniz, yemek seçimlerinize o kadar az odaklanabilirsiniz. Meyve suları, şuruplar ve içeceklere kokteyl yapmak sadece daha fazla şeker ekler ve insülini yükseltir. Alkolü günlük tüketim listesinden çıkarmak en iyisidir.

7. Meyve Suyu

Bu bilgi sizi şaşırtabilir çünkü sağlıklı beslenme denilince aklınıza gelen ilk şey meyve suyudur. Bununla birlikte, meyve suyu çok fazla koruyucu ve şeker içerir. Vücut üzerinde kokteyl yapılmış karışımlar ile aynı etkiye sahiptir. İnsülin artar ve vücutta yağ birikir.

Kol kaslarını güçlendirme
Kol kaslarını güçlendirme

8. Tatlılar

Tatlı isteyin ve size günü tatlı yemeden geçirmenin ne kadar sefil olduğunu söyleyeceklerdir. Festivallerdeki şeker artışını anlıyoruz, ancak düzenli olarak tatlı ikramların tadını çıkarmak düşündüğünüzden daha fazla zarar verebilir. Bir şeker patlaması, vücudunuzda, göbek ve kol yağınıza eklenen sağlıksız yağ şeklinde büyük miktarda kalori kalmasıyla sonuçlanır.

Kol yağlarından kurtulmanın kolay yolu

Kollarınızın altındaki gevşek yağı görmek çok cesaret kırıcı görünebilir ancak iyi haber şu ki zamanla onlardan kurtulmanın yolları var. Başka yerlerdeki yağlardan biraz daha fazla özveri gerektirebilir. Biraz ısrar ve sıkı çalışma ile kesinlikle hedefe ulaşacaksınız. İşte kol yağını sıkılaştırmaya yardımcı olacak bazı kanıtlanmış yollar.

  • Planlı Egzersiz
  • Pazı Egzersizleri
  • Yağ yakma egzersizleri
  • kardiyovasküler Egzersizler
  • Yeme alışkanlıklarını değiştirme
  • Düzenli Su içme
  • germe Haraketleri
  • Yüzme

Sarkmış kollar güveninizi zedeleyebilir ve en sevdiğiniz kıyafetleri giymenizi engelleyebilir. Ancak artık bahanelerden kaçınmanız ve ne yemeniz gerektiğini bildiğinize göre, ellerinizi ince ve esnek tutmak artık zor değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.